dealwood.com


Kereste alıp satanların buluştuğu bir adres: http://www.dealwood.com Aslında kereste demek yanlış olur. 5-6 yıl önce sadece kereste idi ama şimdilerde diğer orman ürünleride bulunuyor. Üye oluyorsunuz, mail ile bülten geliyor. Bayağı bir şeylerden haberiniz oluyor. Tek sorun İngilizce bilmeniz gerektiği. Sadece uluslararası piyasa değil örneğin Yıldız Holding’in yeni bir panel fabrikası aldığını öğrenebilir veya Düzce’den Recep Sivrikaya’nın firmasını nasıl tanıttığını izleyebilirsiniz.

ahsapatelyesi.com yayında iken bu yazıya yazılmış yorumlar:

  1. Cem Doyuran diyor ki: 14 Ağustos 2014, 22:06

Merhaba
Bu site rusça sanki ingilizce ulaşabileceğimiz başka bi adres varmı acaba? Cevapla

  1. benan edis diyor ki: 07 Eylül 2014, 13:56

selamlar  yazılarınız  okuyorum verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. bilgi için 2 konuda  sizden yardın bekliyorum…
evimizin giriş katına rabıta  yaptıracağız. rabıta  döşemeden  altına  koruma amaçlı  ne  yapılmalı.  eskiler  kireç ve kül  koyduklarını biliyorum. siz  tavsiye etmiyorsunuz.  başka  ne  önerirsiniz. ayrıca  rabıtalar  yatay  mı  dikey mi  sıralanmalı.  şöyle ki..  ana kapıdan giriş  antre  sağ tarafta  mutfak  antreden sonra  salon 30 m2 kadar  sonra  veranda  var.  rabıtalar  yani  giriş kapısından  verandaya doğru  dikine mi  yoksa yatay  mı  döşenmesi  gerekli.   başka  değişle  rabıta  veranda ya  yatay mı  dikey mi  döşemeliyiz.  döşeme şekli fark eder mi.  teşekkür ederim.

benan edis

Murat USTA diyor ki: 18 Eylül 2014, 15:10

S. Edis merhaba;
Rabıtanın altına strafor gibi yalıtım malzeöesi kullanabilirsiniz.
Hataları az göstermesi ve ahşabın ısı farklarında daha az çalışması için daima kısa olan mesafe yönünde kullanılır. Örneğin bir koridorda boyuna değil enine döşenir. Yani bir koridora baktığınızda rabıta ek çizgileri enine olduğu için hem koridoru geniş gösterir, hem eklerdeki kayma vs. fark edilmez, hem de boy en kısa mesafede kullanıldığı için uzayıp kısalması az olur.
Koridor boyunca kullanırsanız kapıdan baktığınızda ek yerindeki en ufak kıvrım, düzensizlik, açıklık hemen göze çarpar, kafa kafaya ek yapmak durumunda kalırsınız, koridor dar gözükür …
Kolay gelsin.