Gözümüz aydın

Nihayet mavi maske bantları da memleketimizin mümtaz inşaatçılarının hizmetine girdi. Maske bandının mavi mi beyaz mı oluşu ahşapçıları özelikle ilgilendiriyor.

Beyaz bantlar sentetik boyalı, cilalı yüzeylerden bir türlü çıkmadıkları gibi birde leke bırakırlardı hani. İşte bu mavilerde kullanılan yapıştırıcı UV ile bozulmadığı için eski sorunlar görülmüyor, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Esas kullanım yeri ise atelyede:

BİR Diyelim iki parçayı tutkalladınız , işkenceyle sıkacaksınız ve biliyorsunuz ki kesinlikle tutkal dışarı taşacak. Hele hele poliürethan tutkal kesinlikle kabarıp etrafı berbat edecek. Hemen bu maske bantını tutkalın kirletmesi olası alanlara çekiyorsunuz, işkenceleri söktükten sonrada üzerindeki tutkal artıkları ile beraber bantıda alıyorsunuz.

İKİ Uzun bir parçayı frezeye dalma yöntemi ile verceksiniz, kuşun kalem işaretini gözünüz görmüyor. Bütün markalama, etiketleme, işaretleme işlerini bu mavi maske bantı ile yapabilirsiniz.

DEZAVANTAJI
Hemen alışıp, elinizin altında mavi bant olmadan yapamaz olabilirsiniz. İthalatçı getirmeyi bırakırsa fena bozulursunuz.