“Kurtarılmış” Sehpalar

Genellikle kullandığımız kutu profilden yapılmış metal sehpaların olumsuz tarafı çok yer tutmaları ve montaj işi yapanlar için taşıma zorluğudur. Üstelik çoğu durumdan bir sürü sehpa kullanmak ihtiyacını hissederiz.

Burada gördüğünüz ise kaldırıma atılmış palet parçaları ve bir çift menteşe ile yapılmış, katlanır, hafif, kolay taşınır bir sehpadır. Araçta yer tutmaz eğer unutup gelirlerse de canınız yanmaz.

“Kurtarılmış” kereste kullanımı çevreci akımlar ile çok geniş taraftar toplamıştır ve kurtarılmış kereste ile yapılan ahşap işlerinin havası, değeri farklıdır.

Benim yaptığım katlanır sehpanın bacakları 90cm uzunlukta, üst atkı ise 60cm uzunlukta. Siz kendi ihtiyaçlarınıza göre yükseklik ve enini ayarlayabilirsiniz. Menteşelerin bir sağ, bir sol olmasına dikkat ediniz ki çıkmasınlar. Aslında benim kullandığım menteşeler de bir yerlerden sökülmüş eski menteşelerdi. Böylece sehpanın maliyeti SIFIR oldu. İki bacak arasındaki iki ucuna düğüm atılmış çamaşır ipi fevkalade iş görüyor !

Bu sehpaların bir başka kullanımıda bir panel üzerinde çalışma yapacağınız zaman çıkıyor. Sehpaları açınız ve yanları üztüne yatırınız. Öyleki tepe noktaları bir birine baksın. Üzerine panel ( Sunta – MDF ) yatırdığınız zaman seğim olmayacaktır.

can diyor ki:22 Aralık 2013, 01:23

Tebrikler, bende başka versiyonlarını yapmıştım…