Masif Mobilyaya Masif Çekmece Ray

Kıymetli ağaçlar ile masif mobilya yaparken çekmecelerin modern çelik çekmece rayları ile çalışması işin felsefesine ters düşüyor gibi hissediyor iseniz işte size mobilyanızın değerine değer katacak bir akıl:

Aynur Şark için çalışırken Ustabaşım Kazım Orhan’dan öğrenmiştim bu tekniği. Bilyalı çekmece rayları yeni gelmiş ve pahalı idi. Üstelik işin felsefesine aykırı gibi idi: Masif ceviz, masif meşe mobilyada çelik raylar ters düşüyordu.

Kazım Abi incecik masiflerle yapardı, müthiş adamdı. Sonraları yabancı kaynaklarda da gördüm aynı tekniği. İmalatı zor olmayan, ince kısmı düşüncede olan ve ciddi değer kazandıran bir ipucu daha.

Ölçülendirmeyi size bırakıyorum.

ahsapatelyesi.com yayında iken bu yazıya yazılmış yorumlar:

Öner TÜRKSEVER diyor ki:
03 Kasım 2011, 21:16
Gerçekten emek verilerek yapılmış bir çizim, yapanın eline sağlık. Artık o kadar çok çekmece rayı çıktı ki bu şekilde bir ray çeşidini bilmek, düşünmek ve iletmek gerçekten önemli.

Bu arada bu sistemi kullanmayıp yeni çıkan tüm ray çeşitlerini görmek isteyen tüketiciler onların hepsini toplu olarak http://www.hirdavatfirsati.com online satış adresinde bulabilirler.

İyi günler dilerim,

Öner TÜRKSEVER

can barut diyor ki:
17 Nisan 2012, 02:08
çok nefis bir site…

ÜMİT BÖBER diyor ki:
26 Nisan 2012, 18:06
MERHABA, SİTENİZİ İNTERNETTE DOLAŞIRKEN TESADÜFEN BULDUM.MOBİLYA USTASIYIM. BABA MESLEĞİM BU BENİM. ALTMIŞ YAŞINDAYIM, KIRBEŞ YILDIR BU MESLEĞİN İÇİNDEYİM. ÇOK BAŞARILI ,ÇOK FAYDALI BİR SİTE OLMUŞ.TEŞEKKÜR EDERİM. ÇEKMECE ÇÖZÜMÜ MÜKEMMEL.